חנויות להשכרה בירושלים

תחום הקמעונאות הירושלמי שונה מאוד משאר האזורים בארץ. לצרכן הירושלמי יש זהות משלו, הוא מתמקח יותר אך נאמן יותר ועולם המותגים שלו שונה מהצרכן הישראלי. המותגים הירושלמיים פחות מוחצנים ויותר אותנטיים ועממיים. חלק מאופיו הצרכני נגזר מהרכב האוכלוסייה המגוון של ירושלים, חרדים, דתיים, חילונים, ערבים תיירים וכו' , כאשר לכל אוכלוסייה אפיון יחודי משלה וכל האוכלוסיות יחד, יוצרות תמהיל צרכני שאין באף עיר אחרת זולת ירושלים.

אזורי הסחר בירושלים מחולקים למספר אזורים שונים.

אזור תלפיות – מאופיין כאזור סחר של ריהוט, כלים סניטריים, מוסכים וגני אירועים.

אזור מרכז העיר – מאופיין כאזור בילוי ומסעדות לצד חנויות אופנה. משתרע על רחוב יפו החל מהתחנה מרכזית, עובר דרך שוק מחנה יהודה, כיכר ציון עד מתחם ממילא (מתחם סיטי קורט נמצא באזור זה).

אזור גאולה – מרכז הקניות של המגזר החרדי בירושלים. מאופיין בעיקר באופנה המיועדת למגזר החרדי, מעדניות עם אוכל מוכן לשבת ומזון מהיר. אזור גאולה משתרע מרחוב מאה שערים, עובר דרך כיכר השבת, רחוב מלכי ישראל ועשרות סמטאות המסתעפות מהם, עד מתחם העסקים החדש ברחוב שמגר, הכולל מספר מתחמי קניות שונים. דוגמת פסגות ירושלים (כדורי), תנובה, פנינת חמד ורב שפע.

בנוסף, קיימים מרכזי קניות נוספים דוגמת קניון מלחה, קניון ממילא, קניון רמות, סנטר 1, שכונת גבעת שאול, מתחם התחנה, העיר העתיקה ומתחמי קניות שכונתיים.

כיום בירושלים יש מאות חנויות להשכרה. מספיק להציץ בגוגל ולראות את כמות החיפושים של חנויות להשכרה בירושלים. בבדיקה קצרה בשעת כתיבת השורות, מספר התוצאות לחנויות להשכרה בירושלים באתר יד 2 עומד על 305 תוצאות. המספרים דומים בלוחות המודעות, בעיתונים ובאתרי הנדל"ן השונים.

על מנת לדעת היכן המיקום הנכון ביותר עבור העסק שלך להשכרת חנות בירושלים, עליך לאפיין את קהל היעד שלך, לאחר מכן לבדוק באיזה אזור קהל היעד שלך נמצא, ולאיזה מקום יותר נח ונגיש לו להגיע.

במידה וקהל היעד שלך, ברמה סוציו אקונומית גבוהה, אזי רצוי שהחנות תמוקם במקום שהגישה לרכב נוחה, כמו גם אפשרות למצוא חניה נוחה בקלות ובמהירות. במידה וקהל היעד צעיר או משפחות ברוכות ילדים, אזי רצוי לבחור מיקום לחנות נגישה לתחבורה ציבורית ולרכבת הקלה.

לאחר שבחרתם את המיקום המתאים לקהל הלקוחות שלכם, צריך לבחור את החנות הספציפית שתתאים לצרכים הפיזיים של העסק שלכם. פריקה וטעינה, אחסון, גובה החנות, שילוט, נגישות למוגבלים וכו'. אינה דומה חנות המיועדת להשכרה עבור חנות תכשיטים, לחנות להשכרה המיועדת למסעדה. לדוגמא חנות להשכרה המיועדת למסעדה, צריכה גודל וגובה מסוים עם אפשרות למנדף ומפריד שומנים וכו'.

מחירי החנויות להשכרה בירושלים שונים ממקום למקום. גם באותו אזור עסקים יש חנויות במחירים שונים, בהתאם למיקומם ברחוב או בתוך מתחם העסקים. יש פעמים ששווה לעסק לבחור בחנות להשכרה  במיקום פחות אסטרטגי, אבל בשכר דירה נח יותר. ויש עסקים שיש להם זכות קיום רק בעקבות המיקום האטרקטיבי שלהם, לכן כדאי להם לשלם שכר דירה גבוה יותר. לדוגמא חנות תכשיטים או קליניקה ומרפאות, יכולים לבחור בחנות להשכרה במיקום טוב ונגיש, אך לא חייבים לשבת בפרונט של כיכר העיר. לעומת זאת חנות סלולר או פיצוציה שעיקר הלקוחות שלהם הינם עוברים ושבים, מיקום החנות חייב להיות במיקום הכי נראה לעיניים של הולכי הרגל.

לסיכומו של עניין, כאשר אתם מחפשים חנות להשכרה בירושלים, ורוצים לקבל את המיקום המושלם לעסק שלכם, עליכם קודם לבדוק מיהו קהל היעד שאתם מכוונים אליו, באיזה אזורי מסחר הוא נמצא, מהם דרכי הגישה המותאמים לו, ומהם הצרכים הפיזיים של העסק שלכם. לאחר מכן, ערכו סקר שוק בין מספר בעלי נכסים שונים, על מנת להשוות את מחירי השכירויות המבוקשים באזור זה ולהגיע לחוזה המותאם ביותר עבור העסק שלכם.

בהצלחה!

תגיות: חנויות להשכרה בירושלים, חנות להשכרה בירושלים, חנות להשכרה בגאולה, חנות להשכרה קניון מלחה, חנות להשכרה בגבעת שאול, חנות להשכרה רחוב יפו ירושלים, חנות להשכרה מרכז העיר ירושלים, חנות להשכרה רב שפע, קליניקה להשכרה, חנות להשכרה קניון ממילא, חנות להשכרה קניון רמות, נכס מסחרי להשכרה, משרדים להשכרה בירושלים

ניפגש? מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

Call Now Button
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן